Arnold Lobel “Mysie Bajeczki” – Tata Mysz opowiada na dobranoc

“Mysie bajeczki” to najnowsza w Polsce bajka autora “Żabka i Ropucha”.

Na tym blogu pisałam już o tym kilka razy. Kończąc szkołę średnią moja wychowawczyni i nauczycielka polskiego uściskała mnie i powiedziała te magiczne słowa: niech opowieści Cię prowadzą. Czy potraficie wyobrazić sobie swoje życie bez historii, bez opowieści? Oczywiście, mam na myśli książki, ale nie tylko. Opowieścią może być komiks, film czy bajka… a bez bajek nie byłoby przecież dobrego dzieciństwa. Bez niego zaś ciężko o pozytywny start w przyszłość. Czytajcie swoim dzieciom bajki na dobranoc. Pozwólcie im wejść do krainy snów z pięknymi obrazami w ich czystych umysłach. Pozwólcie im marzyć i stwarzać historie. Pokazujcie im na ich przykładzie życie. Kreujcie dla nich dobre wspomnienia!

“Mysie bajeczki” – zbiór 7 bajek na dobranoc

Mysie bajeczkiTata Mysz kładzie do łóżka siódemkę swoich dzieci. Nie zamierzają one jednak zasnąć, dopóki nie opowie im bajki. Tata decyduje, że skoro jest ich siedmiu, najlepiej będzie opowiedzieć po jednej bajeczce dla każdego. I w ten właśnie sposób zaczyna snuć pierwszą historię…

Opowieści, które tworzy Tata Mysz są różne. Opowiadają o mądrych i niemądrych Myszkach, miłych i niemiłych. Z każdej bajki płynie jakiś morał, który ma nauczyć dziecko mądrości, roztropności i życia w przyjaźni z innymi. Na kartach tej bajki poznamy różne Myszki: Bardzo wysoką mysz i bardzo niską mysz. Taką, która chciała spełnić wszystkie swoje marzenia i taką, która tęskniła za swoją mamą i postanowiła ją odwiedzić za wszelką cenę. Taką, która czuła się bardzo brudna i myła się tak długo, aż zalała wodą całe miasto i taką, która nie lubiła dzieci, a to na ich pomoc musiała liczyć, gdy znalazła się w potrzebie…

Mysie bajeczki

Prosta życiowa mądrość

Bajeczki opowiadane przez Tatę Mysz poruszają codzienne problemy, z którymi dzieci stykają się każdego dnia. Uczą mądrych wyborów i dobrych manier, pokazując, że sytuacja w zawsze może się odwrócić.
To świetny wybór dla dzieci, które znają już poprzednie książki Lobela, jak np. “Żabka i Ropucha”, ale też będzie świetną przygodą dla całkiem nowych czytelników autora. Warto również dodać, że w ramach tej serii niebawem nakładem Wydawnictwa Literackiego ukażą się również “Mysie przysmaki”.

Z pozdrowieniami,
Kasia

Share: