Kim Jean “Księżycowy Królik” – książeczka o kosmicznych marzeniach

“Księżycowy Królik” to książka skierowana do najmłodszych czytelników i ich rodziców. To delikatna, wrażliwa i pobudzająca wyobraźnię opowieść, która pokazuje, że warto mieć marzenia i walczyć o ich realizację. Być może nie zawsze uda się je spełnić w stu procentach… Ale można dzięki temu przeżyć fantastyczną przygodę, zdobyć przyjaciół i nauczyć się nowych rzeczy!

Gwiezdne marzenia

Każdy z nas zna powiedzenie “co kraj, to obyczaj”. Ilekroć wyjeżdżamy w obcym kierunku, nie potrafimy się nadziwić kulturze i wierzeniom innych państw. Szczególnie tak odległych jak… Korea! “Księżycowy Królik” oparty jest na koreańskim przekonaniu, że “dziury” na Księżycu tak naprawdę przedstawiają królika, który ubija w wielkim moździerzu ryż na ciasteczka…

Pewnego razu grupka leśnych zwierzątek posyła w siną dal swoje marzenia… Chcą, by mknęły nocą jak najdalej, głęboko wierząc, że niedługo się spełnią. Każdej nocy Królik, zamieszkujący Księżycową Planetę zamienia marzenia innych w błyszczące gwiazdy. Na tym właśnie polega jego praca – sprawianiu, by niebo wciąż lśniło marzeniami. Jednak przychodzi dzień, kiedy zamiast spełniać marzenia innych, postanawia zrealizować swoje… Porzuca na chwilę swoją pracę, po czym postanawia odwiedzić ziemię.

Ta przygoda nie może jednak trwać zbyt długo. Królik jest potrzebny na Księżycu. Bez niego nie ma Gwiazd. Bez jego pracy nie spełniają się marzenia. Księżycowy Królik musi wracać do domu, by znów pomóc niebu zapłonąć blaskiem.


Wrażliwa bajka dla najmłodszych

“Księżycowy Królik” to wrażliwa bajeczka dla najmłodszych dzieci, które dopiero doświadczają świata i sfery uczuć. Przepiękne ilustracje nadają opowieści magiczny klimat, sprawiając, że dzieci razem z bohaterem zaczynają marzyć i doświadczać. Bajka przenosi nas na chwilę do innego świata i pokazuje, że każde marzenie jest warte, by je spełnić. Dzieci uczą się walczyć o nie i doceniają je nawet wtedy, gdy nie zostają spełnione w całości. Wszystko, czego doświadczamy, może być przepiękną przygodą.

Bajka, którą można czytać wielokrotnie!

Z pozdrowieniami,
Kasia

Share: