Raynor Winn “Słone ścieżki” – wędrówka w poszukiwaniu odpowiedzi

“Słone ścieżki” to przepiękna powieść drogi, która ukazuje, że z każdej sytuacji można znaleźć wyjście – nawet jeśli wydaje się to absolutnie niemożliwe… Czasem trzeba po prostu dłużej go poszukać.
Raynor i Moth wiedli zwyczajne, szczęśliwe życie. Prowadzili farmę, na której gościli turystów, oglądali wschody i zachody słońca, a co najważniejsze… mieli siebie nawzajem. Wydawało się, że nic nie zburzy ich spokoju… Aż pewnego razu ktoś postanowił zabrać im to szczęście, zgnieść jak kulkę papieru i wyrzucić do kosza…

Świat wali się w gruzach

Kiedy Raynor i Moth tracą cały dobytek swojego życia wydaje im się, że nie znajdą już dla siebie miejsca. Dotychczas za tę bezpieczną przystań służyła im farma, ich rodzinny dom, w którym spędzili wszystkie najpiękniejsze chwile. Do ostatniej chwili ukrywali się pod schodami, jak dwie zagubione myszy, trzymając się mocno za ręce. Komornik pukał do drzwi, a oni mocno zaciskali powieki i mieli nadzieję, że to tylko zły sen… tylko zły sen… Rzeczywistość dopadła ich jednak w swe szpony – z dnia na dzień zostali bez pracy, bez dachu nad głową i bez dobytku. Na dodatek okazało się, że Moth jest śmiertelnie chory… Nie ryzykując już nic, postanowili wyruszyć w drogę wzdłuż wybrzeża. Mieli nadzieję, że wędrówka udzieli im odpowiedzi, których poszukiwali. Dwóch bezdomnych ludzi. Wędrowców. Wkrótce włóczęgów…

“Słone ścieżki” – wędrówka bez końca

Droga weryfikuje ich możliwości i mierzy siłę charakteru. Okazuje się, że biwakowanie na dziko nie jest tak łatwe, jak wtedy, gdy miało się 20 lat, a jesień nadchodzi szybciej, niż się wydawało… Dodatkowo jeszcze dotkliwiej odczuwają utratę pieniędzy, kiedy nie stać ich na kanapkę z kiosku… Czy idąc wciąż przed siebie Raynor i Moth zdołają powrócić znów do swojego dawnego życia? Czego nauczy ich szlak? Jak bardzo zmieni się ich życie? Czy jeszcze kiedykolwiek będą mogli zaznać szczęścia?

Prawdziwa historia nieustraszonych ludzi

Znalezione obrazy dla zapytania: raynor winn

Wędrówka jest popularnym motywem w literaturze. Spotkać się z nią można już w Biblii, mitologii. Wędruje Mojżesz do Ziemi Obiecanej, wędruje Odyseusz do Itaki. Droga naznacza podróżującego, uczy go, zmienia na zawsze. W ten sam sposób przemienia też bohaterów “Słonych ścieżek”, którzy podróżują piechotą ponad 1000 kilometrów w poszukiwaniu dalszego celu i sensu życia.

“Słone ścieżki” to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, która zmotywowała autorkę do opowiedzenia jej światu. To powieść, w której w zasadzie nie ma nic nadzwyczajnego – całe 300 stron okazuje się wędrówką… Jest w niej jednak coś tak magnetyzującego, że nie jest się w stanie odłożyć książki nawet na chwilę. To z jednej strony lektura pełna niepokoju, lecz z drugiej pełna ciepła, spokoju i harmonii… Poczucia, że w końcu będzie dobrze, musi być dobrze! To co było złego, już minęło. Czas, by słońce wyszło zza ciemnych chmur.

Z pozdrowieniami,
Kasia

Share: