Christiane Dorion “W sercu lasu” – niezwykła podróż do lasów świata

“W sercu lasu” to przepięknie ilustrowana opowieść, która pozwala najmłodszym czytelnikom – choć nie tylko – poznać to niezwykłe miejsce, jakim jest las. Któż z nas nie lubi spacerów po lesie? Za każdym razem, gdy się w nim znajduję, aż zapiera mi dech w piersiach – las jest ogromny, potężny i stary. Wydawać by się mogło, że skrywa tajemnice, których nigdy nie poznamy. Jego wiedza i doświadczenie przewyższają naszą pod każdym względem. Z szacunku i miłości do lasu powstała właśnie ta książka. Jeśli tak, jak ja, lubicie leśne opowieści – musicie ją poznać! Zabierzcie w tę podróż swoich najmłodszych czytelników, bo to dla nich głównie powstała ta opowieść.

“W sercu lasu” – niezwykła podróż wśród drzew

W sercu lasu“W sercu lasu” to podzielona na kilka rozdziałów podróż, która pokazuje najmłodszym czytelnikom las z różnych perspektyw. Przede wszystkim pozwala na wyprawę w różne zakątki świata. Dzięki tej książce dzieci mają okazję poznać tajgę, tundrę, dżunglę, jak i rodzime lasy – takie, które znają najlepiej. Dowiadują się, jakie stworzenia żyją w tych miejscach i czym się charakteryzują – co jedzą, jak reagują na różne pory roku, kiedy polują.
Poznają las za dnia, jak i nocą, dowiadują się, jakie drzewa rosną w lesie, jakie mają liście i jakie owoce rodzą. Autorka przedstawia na kartach tej książki wiele gatunków sskaów, gadów i ptaków. Nie trzeba wytężać swojej wyobraźni, czy wspomagać dzieci dodatkowymi materiałami podczas lektury, aby pokazać im wymienionych w książce bohaterów. Temu służą przepiękne, barwne ilustracje, zdobiące każdą stronę. Książka naszpikowana jest wieloma ciekawostkami, które potrafiły zaskoczyć również mnie. Choć nie krótko żyję na tym świecie, a książek przyrodniczych przeczytałam od groma, nie wiedziałam, że żaby zimą zamarzają wśród liści! To właśnie takie opowiastki – dopiski na marginesach – sprawiają, że ta książka jest jeszcze bardziej fascynująca!

W sercu lasu

W sercu lasu

Hołd dla leśnych opowieści

W sercu lasu

Uwielbiam takie książki, które poza dobrze przygotowaną i opracowaną sferą merytoryczną, są również pięknie wykonane. To właśnie takie wydania, które lśnią niczym perełki na półkach pełnych książek, są najlepszym hołdem dla literatury. Książki dla dzieci muszą sprostać szczególnym wymaganiom, gdyż najmłodsi szybko tracą zainteresowanie. Gwarantuję jednak, że ta książka sprawi, że Wasze dzieci będą zachwycone.

Tutaj każda strona jest przygodą, każda pokazuje coś nowego, ciekawego. Mnie osobiście bardzo podobały się zapiski na marginesach, króciutkie teksty odnoszące się do konkretnego tematu – zwierząt czy roślin. Wodząc palcem po stronie natykamy się na nie. Wprost nie można się doczekać, by już przejść do kolejnej strony i dowiedzieć się czegoś nowego!

To wspaniała lektura nie tylko dla dziecka, ale dla rodzica. Pozwala wspólnie odkrywać i przyswajać nowe informacje, fakty, ciekawostki oraz daje wiele nowych tematów do rozmów.

W sercu lasu

Z pozdrowieniami,
Kasia

Share: