Agatha Christie “Zbrodnie zimową porą” – święta z klasyką kryminału

“Zbrodnie zimową porą” miałam okazję przeczytać dzięki uprzejmości księgarni internetowej Tania Książka. To tym samym pierwsze dzieło królowej klasyki kryminału – Agathy Christie – z jakim miałam okazję się zapoznać. Od dawna chciałam przeczytać jakąś jej książkę, ale dobrze wiecie, jak to jest – zawsze w ręce wpada coś innego, tym bardziej, gdy prowadzi się bloga i książki się recenzuje… Ale gdy tylko natrafiła się okazja, nie mogłam odpuścić. I bardzo się z tego cieszę, bo “Zbrodnie zimową porą” to fantastyczny zbiór opowiadań, które zostaną ze mną na dłużej!

“Zbrodnie zimową porą” – opowiadania Agathy Christie

Jeśli nie czujecie jeszcze klimatu zimy i Świąt Bożego Narodzenia, to gwarantuję Wam, że po zapoznaniu się z tą książką, zmienicie zdanie. To idealna lektura na ten przedświąteczny czas, gdy dni robią się coraz krótsze, a powietrze mroźniejsze. Zaparzcie sobie mocną, dobrą herbatę i zasiądźcie przy kominku z tą zacną książką!

“Zbrodnie zimową porą” to nowość w księgarni internetowej Tania Książka. Jest to zbiór dwunastu opowiadań kryminalnych, w których bohaterowie za każdym razem mierzą się z rozwiązaniem zagadki. Agatha Christie oddaje w ręce czytelników 12 opowieści i aż trudno zdecydować, która z nich jest lepsza. Kolejne opowiadania toczą ze sobą zaciętą walkę o miano najlepszego w tym zbiorze.

Głównymi bohaterami opowiadań – i z resztą bardzo dobrze znanymi dla każdego fana twórczości Christie – są Herkules Poirot i panna Marple. Jedyni w swoim rodzaju, prześcigający sprytem i inteligencją niemalże każdego śmiertelnika. Teraz, gdy już zdążyłam się z nimi zapoznać jestem pewna, że niedługo spotkam ich znowu – w kolejnej powieści.

Klasyka kryminału w wydaniu Agathy Christie

Nie sposób opowiedzieć o tych opowiadaniach, nie uchylając rąbka tajemnicy. Pozwolę sobie zdradzić Wam jedynie odrobinę: poznacie tu historię tych, którzy stracili życie z obcej ręki i dowiecie się, jak do tego doszło. Dlaczego zginęli? Kto pozbawił ich życia? Jak wyglądała ich codzienność? Herkules Poirot, mistrz dedukcji, krok po kroku doprowadzi Was do rozwiązania kolejnych zagadek. Opowiadania są dosyć krótkie, ale niesamowicie wciągające. Zapewniam Was, że spędzicie wyjątkowy czas, a gdy już raz weźmiecie książkę do ręki, nie będziecie chcieli jej odłożyć ani na minutę!

“Zbrodnie zimową porą” to książka, po którą musicie jak najszybciej sięgnąć. Dodatkowo to piękne wydanie sprawia, że w moim sercu narodziło się pragnienie, by skompletować wszystkie dzieła Christie. Tak pięknie wydany egzemplarz znajdziecie w księgarni Tania Książka.

Z pozdrowieniami,
Kasia

Share: