Becky Smethurst “Kosmos. Dziesięć rzeczy, które należy o nim wiedzieć”

“Kosmos. Dziesięć rzeczy, które należy o nim wiedzieć” to książka, która od razu mnie zainteresowała! Nie mam pojęcia o astronomii, prawdopodobnie nigdy w życiu tego wszystkiego nie zrozumiem, ale… lubię czytać o interesujących rzeczach! A cóż może być bardziej interesującego, niż niebo nad nami i wszystkie jego tajemnice?

To świetna pozycja dla każdego, kto choć w małej części chciałby zgłębić tajemnice kosmosu. A może zastanawialiście się kiedyś, czy “obcy istnieją”? Jeśli tak, to również powinniście przeczytać. W skrócie: to książka właśnie dla takich amatorów, jak ja. Bez wiedzy i prawdopodobnie bez wolnego czasu, w którym można by ją zdobyć, za to ciekawych. To wiedza podana w pigułce. Tu znajdziecie odpowiedzi na 10 najbardziej nurtujących ludzkość pytań.

Kosmos – co powinieneś o nim wiedzieć?

KosmosWszystko, co powinieneś wiedzieć o kosmosie i nad czym prawdopodobnie się zastanawiałeś, znajduje się właśnie w tej książce. Licząca sobie nieco ponad 130 stron publikacja, podaje czytelnikowi odpowiedzi na 10 najczęściej zadawanych pytań i nurtujących ludzkość kwestii. Czy obcy istnieją? Czym jest i jak działa grawitacja? Jak powstał świat? Dlaczego niebo w nocy jest czarne? Czym są czarne dziury?

Doktor Becky Smethurst w prostych słowach opowiada o kosmosie – tak, by każdy z nas mógł nasycić swoją ciekawość i dowiedzieć się czegoś, o czym wcześniej nie miał pojęcia.

Wszystko w tej książce wydaje się wyjątkowe! Dla mnie kosmos jest tak abstrakcyjnym tematem, że to, o czym pisze autorka, jest mi ciężko pojąć. Doktor Smethurst pokazuje jednak, że szukanie odpowiedzi na te wszystkie nurtujące ludzi kwestie zmienia życie na lepsze, ale… wciąż jeszcze wiele nie wiemy. Na to odpowiada właśnie pod koniec książki – podsumowuje to, czego jeszcze nie odkryliśmy.

“Kosmos. Dziesięć rzeczy, które należy o nim wiedzieć” – dlaczego warto przeczytać tę książkę?

Przede wszystkim dlatego, że ona nie tylko nasyca naszą ciekawość względem wszechświata, ale jeszcze mocniej ją wzmaga! Po przeczytaniu tej pozycji czuję niedosyt – chcę się dowiedzieć więcej, zagłębić w niektóre tematy i spróbować je zrozumieć. Gwarantuję, że po przeczytaniu tej książki – jeśli jesteście takimi amatorami jak ja i wszystko to Was dziwi – wpatrywanie się w gwieździste niebo będzie jeszcze pełniejsze zachwytów! W końcu kto wie, czy tam, gdzieś z innej planety i innej galaktyki nie wypatrują w ten sposób nas?

Z pozdrowieniami,
Kasia

Share: